Wycieczki do Maroka są w ostatnim roku bardzo popularne wśród polskich turystów. Maroko jest nową destynacją, dlatego cieszy się popularnością wśród Polaków.

Standardowa wycieczka do Maroka to Cesarskie Miasta, nowy program pojawił się w sprzedaży ze zwiedzaniem południa Maroka, które jest zupełnie inne niż północ. Samoloty z Polski wylatują z Warszawy oraz Katowic i Poznania.

W trakcie zwiedzania Cesarskich Miast można zobaczyć Essaouira, miasta sławnego z rzeźbiarstwa z korzenia tui, portu oraz wałów obronnych i mediny. Safia, miasto tradycyjne produkujące ceramikę marokańską. 

El-Jadida, miejscowość wypoczynkowa nad brzegiem oceanu,  wybudowana przez Portugalczyków. Można zobaczyć podziemną portugalską cysternę z XVI w. Casablanka dziś wielkie, dynamiczne miasta, które zachowało jednak tradycyjne arabskie elementy i cud architektury: zbudowany częściowo na wodzie meczet Hassana II. 

Rabat zwiedzanie starożytnego miasto rzymskie Chellah. Meknes zwiedzanie najbardziej ufortyfikowanego miasta marokańskiego zwiedzanie również Volubilis z III w. p.n.e. – najlepiej zachowanego miasta rzymskiego na terenie Maroka.

Fez najstarsze miasto i religijne w centrum Maroka, można zobaczyć: medresę (szkołę koraniczną), fontannę Nejjarine, a po spacerze po dzielnicy żydowskiej odwiedzić warsztaty rzemiosła marokańskiego, m.in. farbiarnię skór. 

Marakesz zwane Czerwonym Miastem,  zwiedzanie: ruin pałacu El Badi z XVI wieku z czasów dynastii Saadytów, pałacu Bahia, ogrodów Majorelle, meczetu Kutubijja z XII w., mediny i suku, plac Djemaa el-Fna, gdzie można podziwiać umiejętności zaklinaczy węży, kuglarzy i jasnowidzów. Dolina Ouriki – położona 60 km od Marakeszu, zamieszkana przez berberów. Będą mogli Państwo przyjrzeć się ich życiu, a przede wszystkim unieść się w zachwycie fascynujących pejzaży.

W trakcie zwiedzania Południa Maroka można zobaczyć Tarudant zwane mianem małego Marrakeszu, zwiedzanie: majestatyczne mury obronne z ciekawymi bramami i wizyta na miejscowym arabsko-berberyjskim bazarze. Tazzarine i Al-Nif słynie z licznych skamieniałości wydobywanych przez miejscową ludność.

Na południu można zobaczyć MerzougaErfoud, Quarzazate – trasa ta określana jest mianem szlaku stu kasb, bo aż tyle ich jest w dolinie rzeki Dades. Przejazd do Tingehir i następnie do wąwozu Tudra, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany zwężają się i wznoszą na 300 m. Piękne czerwone skały górskie.

Przejazd wzdłuż doliny rzeki Dades do miasteczka EL-KLAA, które słynie z produkcji różanej wody perfumowanej. Śniadanie. Zwiedzanie kasby Tifoultoute w okolicy Quarzazate, której wnętrze grało w niektórych scenach z filmu „Jezus z Nazaretu„. Przejazd do najsłynniejszej marokańskiej kasby Ait Benhaddou, gdzie znajduje się najpiękniejsza w całym Maroku ufortyfikowana wioska berberyjska, wpisana na Listę UNESCO (zwiedzanie z zewnątrz). Malowniczość tego miejsca sprawiła, że kręcono tu wiele filmów, m.in. „Gladiatora” i „Klejnot Nilu”.

Przejazd Marrakesz trasą przez przełęcz Ti-zin-Tischka na wysokości ponad 2260 m n.p.m. Marrakesz spacer po urokliwej i tajemniczej marrakeskiej medynie wpisanej na Listę UNESCO, w programie słynny Plac Cudów – Dżamaa Al Fna, gdzie o zachodzie słońca rozpoczyna się największy, niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych legendziarzy i znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów.

Zwiedzanie Marrakeszu: XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – najważniejsza świątynia muzułmańska Marrakeszu, najbardziej romantyczne miejsce w Maroku – ogrody Menara, skąd rozpościera się wspaniały widok na góry Atlasu Wysokiego, wizyta w XIX-wiecznym Pałacu Bahia, jednej z najpiękniejszych rezydencji miasta.